is-sagligi

İş Saglığı ve Güvenliği Politikamız

İş sağlığı ve güvenliğinin tanımı iş yerlerinde, işin yapılması sırasında veya yapılan iş nedeniyle sonradan, çalışan sağlığa, işe, işyerine, çevreye zarar verebilecek olan çeşitli sebeplerden kaynaklanan olumsuz koşullardan korunmak amacı ile yapılan planlı çalışmaların tümü olarak verilebilir. Çalışma yaşamı içinde çeşitli hastalıklar, kazalar, işsizlik vb. pek çok risk vardır. Bunlar arasındaki en önemli hususlar; iş kazalarının ve meslek hastalıklarının doğrudan sağlığa zarar vermesidir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan “Ağır ve Tehlikeli İşler Yönetmeliği” ve “İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin Tehlike Sınıfları Listesi Tebliği”ne göre nakliye ve depolama; ağır ve tehlikeli iş sayılmaktadır.

Orion Uluslararası Lojistik ve Dış Ticaret Limited Şirketi olarak; gerek çalışan sağlığı ve memnuniyeti gerek şirket politikalarımızın ve kurumsal kimliğimizin korunması adına nakliye ve depolama süreçlerinde çalışan tüm personelimizin, “İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulamaları” hususunda bilgilenmesi adına gereken özeni göstermekteyiz.

Konteyner Taşımacılığı Karayolu Taşımacılığı Denizyolu Taşımacılığı Transit Taşımacılık Demiryolu Taşımacılığı Havayolu Taşımacılığı Proje Taşımacılığı